Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


"Sllovakia pret propozimin e të dërguarit të posaçëm të KB për statusin e Kosovës Marti Ahtisaari dhe pastaj do të deklarojë qëndrimin e saj", ka thënë ministri i Jashtëm Jan Kubish.
Shefi i diplomacisë sllovake i bëri këto komente gjatë vizitës në Zagreb ku bisedoi me presidentin Stipe Mesiq.
XS
SM
MD
LG