Ndërlidhjet

LONDËR


Qeveria e kryeministrit britanik e mbijetoi përpjekjen e opozitës që parlamenti t'i hetojë shkaqet dhe mënyrën e angazhimit të Britanisë në luftën në Irak. Për mocionin votuan edhe disa anëtarë të Partisë Laburiste të kryeministrit Tony Blair.
XS
SM
MD
LG