Ndërlidhjet

MOSKË


Moska e shprehu bindjen se programi bërthamor iranian është paqësor, dhe se dialogu politik e jo Kombet e Bashkuara duhet të përdoren për të zgjidhur mosmarrëveshjen me Teheranin.
"Rusia nuk ka informacion që do të sugjeronte se Irani zhvillon program bërthamor jo-paqësor", tha Igor Ivanov, sekretar i Këshillit të Sigurisë.
XS
SM
MD
LG