Ndërlidhjet

ANKARA


Së paku 21 veta kanë vdekur si pasojë e shiut të rrëbeshëm në Turqi. 14 veta vdiçën kur automobili me të cilin po udhëtonin është rrokullisur nga erërat e forta në afërsi të qytetit Diyarbakir, ndërsa 7 të tjerë kanë vdekur në pjesë të ndryshme. Poashtu njoftohet për vërshime dhe reshje shiu të fuqishme në Stamboll dhe Alanya.
XS
SM
MD
LG