Ndërlidhjet

PRISHTINË


Me ftesë të kryeministrit malazez në largim Millo Gjukanoviç, kryeministri i Kosovës Agim Çeku të premtën viziton Podgoricën, është njoftuar nga kabineti i Çekut. Ai me këtë rast do të zhvillojë takime me zyrtarët më të lartë shtetërorë.
Vizita është pjesë e aktiviteve diplomatike të institucioneve të Kosovës dhe ekipit negociator, për t'i njoftuar vendet e rajonit dhe më gjërë, me qëndrimin e palës shqiptare rreth zgjidhjes së statusit të Kosovës, dhe mundësitë e bashkëpunimit.
XS
SM
MD
LG