Ndërlidhjet

BEOGRAD


"Cila do qeveri e ardhshme në Serbi do të refuzonte ta pranonte pavarësinë e Kosovës", ka thënë kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica.
"Nuk e kam parë planin e Ahtisaarit por një gjë është e sigurtë, nëse dokumenti i Ahtisaarit nuk është në përputhje me kartën e Kombeve të Bashkuara, dhe nëse rrezikon integritetin territorial të Serbisë, dokumenti si i tillë është i gjykuar për dështim", ka thënë Koshtunica.
XS
SM
MD
LG