Ndërlidhjet

HAGË


Në seancën e sotme të gjykimit kundër ish kryetarit të Serbisë Millan Millutinoviç dhe pesë të të akuzuarve të tjerë, dëshmitari Sabri Popaj nga rrethina e Rahovecit, dëshmoi për ngjarjen e 25 marsit të vitit 1999, kur forcat serbe i vranë atij dy djemtë, dy vëllezërit dhe 22 anëtarë të tjerë të familjes. Dëshmitari Popaj poashtu tha se ka parë policinë serbe duke shtënë me armë në drejtim të një grupi prej 40 meshkujsh shqiptarë.
XS
SM
MD
LG