Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë tha se ka gjithnjë e më tepër dëshmi që tregojnë se Siria, Irani dhe Hezbollahu po përgadisin plane për ta përmbysur qeverinë libaneze. Zëdhënësi Tony Snow nuk dha detaje të tjera rreth këtyre planeve.
Njoftimi u bë në kohën kur milicia shiite e Hezbollahut kërcënoi me nxitjen e protestave për thirrjen e zgjedhjeve të parakohshme në Liban.
XS
SM
MD
LG