Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Ushtarët izraelitë sot kanë vrarë 8 palestinezë në Gaza dhe në Bregun Perëndimor.
Dy gra palestineze u vranë në qytetin Beit Hanun kur ushtarët izraelitë hapën zjarr në drejtim të disa grave të paarmatosura. Ato qëndronin para një xhamie ku ishin strehuar rreth 60 militantë të armatosur.
Më herët, aeroplanët izraelitë goditën një automjet në Qytetin e Gazës, duke vrarë 4 militantë të Hamasit.
XS
SM
MD
LG