Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se ka testuar tre raketa të reja në manovrat ushtarake që mbahen në Gjirin Persik dhe në mbarë vendin. Gjeneral-brigade Ali Fadavi i tha radios shtetërore se testet duhet t'u dërgojnë mesazhe të fuqishme Shteteve të Bashkuara që t'i ndërpresin manovrat ushtarake në rajon.
Testimi u krye 4 ditë pas stërvitjes së forcave detare amerikane në Gjirin Persik.
XS
SM
MD
LG