Ndërlidhjet

TBILISI


Kryeministri i Gjeorgjisë i ka filluar bisedimet me kompaninë ruse Gazprom, që kjo e fundit t'i rishikojë planet për ta dyfishuar çmimin e furnizimit me gaz.
Zurab Noghaideli tha se vendimi i Gazprom që Gjeorgjia vitin e ardhshëm të paguajë nga 230 dollarë për 100 metra kub gaz, është "politik", dhe tha se tash po zhvillohen negociata për furnizime alternative nga Azerbejxhani, Irani dhe Turkmenistani.
XS
SM
MD
LG