Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov tha se draft rezoluta evropiane për sanksione kundër Iranit lidhur me programin bërthamor, ka shkuar shumë larg.
"Draft rezoluta e propozuar nga treshja e Bashkimit Evropian, Gjermania, Britania dhe Franca, shkon shumë më larg se marrëveshjet tona të mëparshme", tha Lavrov, pas takimit me zyrtarët e Bashkimit Evropian në Bruksel.
XS
SM
MD
LG