Ndërlidhjet

MONACO


Presidenti i Gjeorgjisë Mikheil Saakashvili shprehu keqardhje për vendimin e Rusisë që të rritë çmimin e gazit për Gjeorgjinë, por tha se nuk pret që kjo të jetë "katastrofë" për vendin e tij.
Saakashvili i bëri këto komente ndërsa në Moskë zyrtarët e Gjeorgjisë biseduan me kompaninë ruse Gazprom, që kjo t'i rishikojë planet për ta dyfishuar çmimin e gazit.
Kryeministri Zurab Noghaideli tha se tash zhvillohen negociata për furnizime alternative nga Azerbejxhani, Irani dhe Turkmenistani.
XS
SM
MD
LG