Ndërlidhjet

BAGDAD


Në pritje të shpërthimit të dhunës pas shpalljes së aktgjykimit ndaj Saddam Husseinit, autoritetet irakiane urdhëruan orë policore në kryeqytet dhe në dy provincat e afërta, ndërsa mbyllën aeroportin e Bagdadit. Urdhëri hyn në fuqi prej nesër.
Shumë irakianë parashohin stuhi nëse Hussein do të dënohet me vdekje për rolin në vrasjen e rreth 150 shiitëve, pas atentatit të dështuar kundër tij në 1982.
XS
SM
MD
LG