Ndërlidhjet

LONDËR


Mijëra protestues dolën në rrugët e Londrës duke i kërkuar qeverisë të bëjë më shumë për të luftuar ngrohjen globale.
Demonstrata u mbajt në prag të konferencës ndërkombëtare për ndryshimin e klimës që fillon të hënën në kryeqytetin e Kenias, Nairobi.
Protestuesit kërkuan nga qeveria e kryeministrit Tony Blair të promovojë reduktimin e dioksid karbonit dhe gazrave tjera që ndikojnë në ngrohjen globale.
XS
SM
MD
LG