Ndërlidhjet

BISHKEK


Më shumë se 2 mijë përkrahës të opozitës marshuan sot në drejtim të zyrave të televizionit publik në kryeqytetin e Kirgistanit Bishkek, në ditën e katërt të demonstratave kundër presidentit Kurmanbek Bakiev. Protestuesit po kërkojnë dorëheqjen e presidentit pas dështimit të premtimeve të tij për zbutjen e varfërisë dhe shtyrjen e procesit të reformave demokratike në Kirgistan.
XS
SM
MD
LG