Ndërlidhjet

TEL AVIV


Zëvendës ministri izraelit i mbrojtjes, Ephraim Sneh tha se Izraeli do ta vazhdoj operacionin ushtarak në Rripin e Gazës derisa ti arrijë qëllimet e tij për ti parandaluar militantët që të mos sulmojnë me raketa në Izrael. Më se 40 palestinezë, përfshirë edhe afro 20 militantë të dyshuar dhe një ushtar izraelit, janë vrarë gjatë ofensivës katërditëshe. Lideri palestinez, Mahmud Abbas ka kërkuar ndërhyrjen e Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG