Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Kosova "e ka arritur pavarësinë në vitin 1999, dhe se kjo duhet të përcaktohet me status final". Këto komente Thaçi i bëri në një intervistë për gazetën sllovake "Pravda". Ai tha se Kushtetuta e re e Serbisë paraqet çështje të brendshme, nga e cila disa politikanë të atjeshëm po përpiqen të krijojnë kapital politik. Thaci u shpreh se "pavarësia e Kosovës do të jetë e dobishme për rajonin".
XS
SM
MD
LG