Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri britanik për Evropën Jef Hoon ka nisur sot një turne në vendet e Ballkanit Perendimor, me ç'rast do të vizitojë Bosnjen, Kosovën, Maqedoninë dhe Malin e Zi. Siç njofton Zyra Britanike në Prishtinë, ministri Hoon para nisjes ka thënë se Britania është përkrah vendeve tjera anëtare të Grupit të Kontaktit dhe të BE-së, e përkushtuar në gjetjen e një zgjidhjeje të qëndrueshme të statusit final të Kosovës.
XS
SM
MD
LG