Ndërlidhjet

BAGDAD


Ambasadori amerikan në Bagdad tha se presidenti George Bush vazhdon të jetë i përkushtuar ndaj politikës së tij në Irak, pavarësisht humbjes së republikanëve në zgjedhjet për Kongres.
"Presidenti Bush është arkitekt i politikës së Jashtme amerikane. Ai është komandant i forcave të armatosura. Bush e kupton se cila është shtylla e Irakut, dhe poashtu e sheh suksesin në Irak si thelbësor për interesat kombëtare amerikane", tha Khalilzad.
XS
SM
MD
LG