Ndërlidhjet

SHKUP


"Britania e Madhe dëshiron ta shoh Maqedoninë në Bashkimin Evropian, por integrimi i saj do të varet nga përshpejtimi në zbatimin e reformave", tha sot në Shkup ministri britanik për Evropën Geoff Hoon. "Britania fuqishëm e mbështet procesin e anëtarsimit të Maqedonisë në familjen evropiane dhe NATO", tha Hoon pas takimit me kryeministrin Nikolla Gruevski.
XS
SM
MD
LG