Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 27 veta e humbën jetën sot në kryeqytetin e Irakut. Viktimat pësuan nga mortajat, sulmet vetëvrasëse dhe sulme tjera.
Në qytetin Ramadi u vra një ushtar amerikan.
Po sot, në incidentet tjera në Irak, e humbën jetën të paktën 43 veta, përfshirë 14 operativë të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG