Ndërlidhjet

UASHINGTON


Për herë të parë pas 12 vjetësh, duket që Partia Demokratike do ta mbajë kontrollin në Kongres, përkatësisht në dhomën e Përfaqësuesve dhe Senat. Agjencitë amerikane të lajmeve theksojnë se demokrati Jim Ueb ka fituar me një rezultat shumë të ngusht ndaj kandidatit republikan George Allien për zgjedhjet në Senat në shtetin Virginia.
XS
SM
MD
LG