Ndërlidhjet

KANDAHAR


Autoritetet afgane njoftuan për së paku 34 luftëtarë talibanë dhe 3 policë afganë të vrarë gjatë përleshjeve që filluan mbrëmë në provincën Kandahar. Njoftohet se shumica e talibanëve janë vrarë nga sulmet ajrore të NATO-së.
XS
SM
MD
LG