Ndërlidhjet

MOSKË


Kryenegociatori bërthamor iranian Ali Larijani i vazhdon bisedimet me zyrtarët e Rusisë. Agjencitë ruse njoftuan se në ditën e dytë të qëndrimit në Rusi, Larijani u takua me presidentin Vladimir Putin.
Dje Larijani insistoi se Teherani do ta shtyjë përpara programin kontraverz bërthamor, dhe la të kuptohet se mund t'i ndërpresë lidhjet me Agjencinë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore.
XS
SM
MD
LG