Ndërlidhjet

NJU JORK


Liderët ushtarakë amerikanë kanë filluar rishikimin e strategjisë në Irak, ka bërë të ditur Peter Pace, shef i shtabit të ushtrisë amerikane. Gjenerali Pace e ka sinjalizuar rivlerësimin e strategjisë në disa intervista që i ka dhënë të premten.
Ndërkaq, "Nju Jork Tajms" vë në pah se zyrtarët ushtarakë amerikanë kanë filluar rishikimin e strategjisë së administratës së presidentit George Bush në kuadër të luftës kundër terrorizmit në Irak dhe në vatrat tjera të krizave.
XS
SM
MD
LG