Ndërlidhjet

BERLIN


Policia në qytetin lindor gjerman Chemnitz tha se një grua, e cila punonte në kopshtin zoologjik të qytetit ka humbur jetën ndërsa ishte duke pastruar një kafaz të dy leopardëve aziatikë. Në trupin e saj u vërejtën kafshime të thella në qafë dhe në kokë.
Autoritetet thanë se indicjet e para sugjerojnë se dera e kafazit nuk ka qenë e mbyllur si duhet.
XS
SM
MD
LG