Ndërlidhjet

BAGDAD/LONDËR


Ushtria e Shteteve të Bashkuara sot ka njoftuar se tre pjesëtarë të saj janë vrarë në luftimet e reja në provincën Anbar në Irak. Ushtarët kishin vdekur nga plagët që i kishin marrë në luftimet e djeshme. Ministria britanike e mbrojtjes në Londër shpalli sot se katër pjesëtarë të saj janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur seriozisht pas një sulmi kundër anijes me të cilën ata patrullonin në portin e Basrës, në jug të Irakut. Raportohet, poashtu, se sot më se 60 vetë janë vrarë ose janë gjetur të vrarë në gjithë Irakun,
XS
SM
MD
LG