Ndërlidhjet

BEOGRAD


Në një gjykatë për krime të Luftës në Beogard, sot fillon procesi kundër dy ish policëve të Serbisë, të akuzuar për pjesëmarrje në vrasjen e tre shtetasve amerikanë me prejardhje nga Kosova, Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyçi, në vitin 1999. Të akuzuar janë anëtarët e atëhershëm të njësive speciale të policisë së Serbisë, Sreten Popoviq, i quajtur Pop dhe Millosh Stojanoviq, i quajtur Sheshel. Trupat e pajetë të vëllëzërve Bytyçi janë gjetur në vitin 2001, në varrezën masive në Petrovo Sellë.
XS
SM
MD
LG