Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush sot, gjatë takimit me anëtarët e Grupit për studim të Irakut, do ti shqyrtoj mundësitë për strategji të reja në Irak. Njëri nga rekomandimet e këtij grupi, duket se është hapja e dialogut me Iranin dhe Sirinë, dy vende që administrata e presidentit Bush i ka akuzuar për nxitje të kryengritjes në Irak. Raporti i këtij grupi pritet të publikohet në muajin dhjetor.
XS
SM
MD
LG