Ndërlidhjet

BRUKSEL


Vendimi për statusin e Kosovës duhet të shtyhet deri pas zgjedhjeve parlamentare në Serbi, me shpresë që prej këtyre zgjedhjeve do të dalë një "qeveri e fortë demokratike", e transmeton France Presse shefin për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Evropian Javier Solana.
"Do të ishte më mirë që së pari t'i jepet rasti zgjedhjeve në Serbi, të shohim mbase mund të dal një qeveri e fuqishme dhe demokratike, e cila do të ishte e dobishme për të gjithë", ka thënë Solana, para takimit me ministrat e Mbrojtjes të BE-së.
XS
SM
MD
LG