Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi është takuar sot në Nju Jork me të dërguarin e Shteteve të Bashkuara për statusin e Kosovës Frank Wisner. Në një komunikatë të lëshuar nga zyra e PDK-së, thuhet se bashkëbiseduesit janë dakorduar që pala kosovare dhe ndërkombëtare duhet të bëjnë përpjekje shtesë që procesi i përcaktimit të statusit të Kosovës të përfundoj me sukses.
XS
SM
MD
LG