Ndërlidhjet

BAZA AJRORE RAMSTEIN/GJERMANI


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice tha se nuk beson që Irani dhe Siria janë të interesuar të ndihmojnë në stabilizimin e Irakut apo të Lindjes së Mesme. Rice i bëri këto komente rrugës për në samitin e Azisë dhe Paqësorit në Vietnam.
Deklarata e saj pasoi prononcimet e kryeministrit britanik Tony Blair dhe ish Sekretarit të Shtetit James Baker, se bisedimet me Irakun dhe Sirinë mund të ndihmojnë të frenohet dhuna në Irak.
XS
SM
MD
LG