Ndërlidhjet

HANOJ


Ndihmës sekretari amerikan i shtetit Christopher Hill tha se raundi i ardhshëm i bisedimeve 6-palëshe që synon të zgjidhë krizën lidhur me programet e armëve bërthamore verikoreane, me siguri do të mbahet në fillim të dhjetorit.
"Ne po e shohim se ky proces vërtet ka nevojë të dëshmoj progres, dhe kjo është arsyeja pse duhet ta planifikojmë me shumë kujdes raundin e ardhshëm të bisedimeve", tha Hill.
Ai i bëri këto komente në kryeqytetin e Vietnamit, Hanoj.
XS
SM
MD
LG