Ndërlidhjet

TOKIO


Një tërmet i fuqishëm nëndetësor prej 8 shkallësh të Rihterit ka goditur sot ishullin Kurile duke nxitur paralajmrime për tsunami në pjesën veriore të Japonisë dhe disa pjesë të Rusisë.
Sipas raporteve të para, thuhet se tsunami më i lartë se dy metra mund ta godas ishullin Hokkaido, ndërkohë që banorët nga këto pjesë janë evakuuar. Edhe zyrtarë rusë në ishullin Sakhalin kanë alarmuar për tsunami.
XS
SM
MD
LG