Ndërlidhjet

MOSKË


Kryeministri i Kosovës Agim Çeku do ta vizitojë Moskën nga fundi i nëntorit, tha zëdhënësi i minsitrisë së Jashtme të Rusisë.
"Gjatë vizitës së tij, kryeministri i Kosovës do të ketë një numër takimesh, përfshirë dhe ato në ministrinë e Jashtme", tha zëdhënësi Mikhail Kamyunin.
Gazeta ruse Kommersant, sot ka vlerësuar se duke dhënë pëlqimin për vizitën e Çekut, Moska llogarit se do t'i forcojë pozicionet e saj jo vetëm në procesin për zgjidhjen e statusit të Kosovës, por edhe në lojën politike në ish hapësirat sovjetike.
XS
SM
MD
LG