Ndërlidhjet

JERUSALEM


Bëhet e ditur se Ministria e Jashtme e Izraelit e ka hedhur poshtë propozimin e ri paqësor për Lindjen e Mesme, të mbështetur nga Spanja, Franca dhe Italia.
Një zyrtar i ministrisë i tha radios izraelite se Izraeli hedh poshtë çdo konferencë ndërkombëtare, dhe se parapëlqen të zhvillojë bisedime direkte paqësore me palestinezët.
XS
SM
MD
LG