Ndërlidhjet

BUDAPEST


Futbollisti i madh hungarez Ferenc Pushkash vdiq sot në moshën 79 vjeçare. Pushkash ishte kapiten i "Ekipit të Artë" të hungarezëve në vitet e 1950-ta.
Ai shënoi 84 gola në 85 ndeshje në periudhën 1945- 1956, dhe e udhëhoqi ekipin drejt Medaljes së Artë Olimpike në vitin 1952.
XS
SM
MD
LG