Ndërlidhjet

BUDAPEST


Ish futbollisti i njohur hungarez, Ferenc Pushkash vdiq në moshën 79 vjeçare. Gjatë gjashtë viteve të fundit ai ishte në spital për shkak të sëmundjes së Alc-hajmerit. Ferenc Pushkak i dha 84 gola në 85 takime sa i luajti për Hungarinë në periudhën 1945 – 1956, dhe e udhëhoqi ekipin kur Hungaria fitoi medaljen e artë olimpike në vitin 1952.
XS
SM
MD
LG