Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik Tony Blair ka pranuar se shpërthimi i dhunës në Irak pas invadimit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara është katastrofë.
Në një intervistë për televizionin Al Jazzeera, Tony Blair për vështirësitë në Irak ka fajësuar pakicën terroriste dhe militante që kanë nxitur luftën në vend.
XS
SM
MD
LG