Ndërlidhjet

HANOJ


Në kuadër të Samitit për Bashkëpunim Ekonomik të vendeve të Azisë dhe Paqësorit, presidenti amerikan George Bush është takuar sot me presidentin kinez Hu Jintao. Bush pas takimit, ftoi Uashingtonin dhe Pekinin që të punojnë së bashku.
"Kina është një vend shumë i rëndësishëm, dhe Shtetet e Bashkuara fuqimisht besojnë se duke punuar së bashku mund të ndihmojmë në zgjidhjen e shumë problemeve siç janë ato të programeve bërthamore të Iranit dhe Koresë Veriore", tha Bush.
XS
SM
MD
LG