Ndërlidhjet

LAHORE


Kryeministri britanik, Tony Blair tha se duhet bërë më shumë për t'i përkrahur myslimanët e moderuar në betejën kundër terrorizmit global. Në një konferencë të përbashkët me presidentin pakistanez Pervez Musharraf, Blair tha se promovimi i demokracisë dhe zgjidhja e krizës izraelito-palestineze janë jetike për t'i siguruar myslimanët e moderuar se kanë fituar betejën ndaj ekstremistëve.
XS
SM
MD
LG