Ndërlidhjet

GROZNY


Ministria e Brendshme njoftoi se disa kryengritës të dyshuar çeçenë kanë vrarë sot me armë zjarri një oficer të policisë dhe dy persona të tjerë.
Incidenti ka ndodhur në rajonin Kurchaloi në jug të Çeçenisë. Sipas ministrisë, sulmuesit kanë ikur në drejtim të panjohur ndërsa hetimet po vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG