Ndërlidhjet

ANKARA


Një barkë me 25 imigrantë ilegalë që shkonte ne drejtim të Greqisë është përmbysur sot në ujërat e detit turk, njoftuan autoritetet. Rojet bregdetare janë vënë në kërkim të 8 njerëzve të cilët besohet të jenë zhdukur ndërkohë që 14 të tjerë kanë shpëtuar. Autoritetet turke thanë se të gjithë imigrantët janë nga Somalia dhe Palestina ndërsa kanë tentuar që nëpërmjet Turqisë të hyjnë në Greqi.
XS
SM
MD
LG