Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës Agim Çeku udhëtoi sot për në Itali ku do të takohet me zyrtarë të lartë të këtij vendi.
Siç bëhet e ditur, Çeku do të takohet më ministrin e Jashtëm Masimo D'Alema, zyrtarin e lartë të Vatikanit, kardinalin Bartone dhe përfaqësues të parlamentit italian.
Ministri D'Alema, të premten e kaluar, pas një takimi që pati me kryenegociatorin Martti Ahtisaari, tha se plani i të dërguarit të posaçëm "parasheh një lloj pavarësie të kufizuar për Kosovën".
XS
SM
MD
LG