Ndërlidhjet

NJU DELHI


Pas një shpërthimi në një tren udhëtarësh në Indi së paku 10 veta janë vrarë dhe më shumë se 50 të tjerë janë plagosur. Incidenti ka ndodhur në shtetin lindor të Indisë Bengal. Besohet që sulmi ka ndodhur pas shpërthimit të një bombe të vendosur në tren. Nga një shpërthim i ngjashëm në Indi në muajin korrik janë vrarë afro 200 njerëz.
XS
SM
MD
LG