Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës, Agim Çeku kthehet sot nga Italia ku është takuar me shefin e diplomacisë italiane, Massimo D’Alema dhe sekretarin e Shtetit të Vatikanit, kardinalin Tarcisio Bertone. Vizita e zotit Çeku në Itali, është realizuar në kuadër të një turneu diplomatik vendeve të ndryshme botërore për të siguruar mbështetjen e tyre në procesin për definimin e statusit politik.
XS
SM
MD
LG