Ndërlidhjet

MILANO


Ka filluar sot në Milano gjykimi ndaj ish kryeministrit italian Silvio Berluskoni. Ai ballafaqohet me akuzat për pastrim parash dhe shmangie nga tatimet. Procedurat e gjykimit që pritet të zgjasin disa muaj janë shtyrë deri të hënën e ardhshme. Berluskoni, që në Itali njihet si njeriu më i pasur, mund të dënohet me më shumë se gjashtë vjet burg nëse shpallet fajtor.
XS
SM
MD
LG