Ndërlidhjet

NJU JORK


"Shtetet e Bashkuara janë bllokuar në Irak, në kuptimin që nuk mund të qëndrojnë më gjatë e as ta lënë Irakun", tha Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan.
"Një Irak në paqe, është në interes të të gjitha vendeve përfshi Sirinë dhe Iranin dhe unë do t'i ftoja këto vende ta ushtrojnë ndikimin e tyre dhe të bëjnë gjithçka që është e mundur të ndihmojnë në qetësimin e Irakut", tha Annan.
XS
SM
MD
LG