Ndërlidhjet

VJENË


Shefi i UNMIK-ut Joachim Ruecker sot në Vjenë bisedoi me kryenegociatorin e Kombeve të Bashkuara për statusin e Kosovës, Martti Ahtisaari.
Zëdhënësja e Ahtisaarit, Hua Jiang tha se mbledhja, e cila ishte e mbyllur, ishte takim i rregullt në të cilin është shqyrtuar situata në Kosovë.
Në takim kanë marrë pjesë edhe zëvendësi i Ahtisaarit, Albert Rohan dhe Ministreja e Jashtme e Austrisë, Ursula Pllashnik.
XS
SM
MD
LG